top of page
Szukaj

Postaw na minimalizm procesów podatkowych

Jeśli zarządzasz podatkami poprzez procesy to chcesz angażować w procesy tylko niezbędną ilość osób, które wykonują jedynie czynności wnoszące wartość do procesów.


Jak szybko zredukować ilość osób w procesie?


Im więcej osób zaangażowanych jest w proces podatkowy tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia nieporozumień albo absencji. Przy przechodzeniu z punktu A do punktu B powinno brać udział jak najmniej osób. Aby zmniejszyć ilość osób biorących udział w procesie zgrupuj czynności rozdrobnione na wielu pracowników i przypisz je do jednej osoby.


Jak pracować mądrzej?


Im więcej kroków w procesie tym większe ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Upraszczaj procesy jak najdalej to możliwe bez tracenia na jakości. Przy każdym kroku procesu zadawaj sobie pytania: Czy ta czynność jest konieczna? Co mogę zrobić by zrobić to lepiej?


Jak zacząć?


Jeśli czujesz, że wprowadzenie zarządzania procesami podatkowymi może dać Ci większy poziom poczucia kontroli a nie wiesz jak zacząć to dam Ci wskazówkę na początek.


Zacznij od zidentyfikowania procesów podatkowych w Twojej firmie. Skup się na tych kluczowych.


Dobrym punktem wyjścia jest pogrupowanie ich po podatkach. Określ oczekiwany efekt procesu, odbiorców, dane wejściowe i zmapuj procesy. Mapowanie to nic więcej jak rozrysowywanie procesu krok po kroku.


I przede wszystkim baw się tym. Niech sprawia Ci frajdę to, że możesz codziennie szukać sposobów by pracować łatwiej i szybciej.

bottom of page