top of page
Szukaj

Do zrobienia w grudniu 2022

Mamy koniec roku i nie wiem jak u Ciebie, bo u mnie jest intensywnie. Grudzień jest krótki, z uwagi na Święta i przygotowania do nich.


Łatwo o czymś zapomnieć w toku załatwiania comiesięcznych spraw w dodatku w przyspieszonym tempie. Z tego powodu robię dla nas notatkę odnośnie dwóch spraw, o których domknięcie trzeba zadbać do końca roku.


Ceny transferowe


Pierwszą kwestią jest złożenie oświadczenia związanego z lokalną dokumentacją cen transferowych. To ostatni rok, w którym składamy je jeszcze jako osobny dokument. Od przyszłego roku ma być częścią TPR-C. Jak już jesteśmy przy TPR-C - to też jest do złożenia do końca roku.


Strategia podatkowa


Drugą sprawą jest poinformowanie organów podatkowych o tym, gdzie jest umieszczona informacja o zrealizowanej w ubiegłym roku strategii podatkowej. Chociaż cała sprawa związana z informowaniem okazała się być dużą chmurą, z której poleciał mały deszcz to trzeba o tym pamiętać choćby z powodu wysokości możliwej kary za niedopełnienie.

Jeśli nie masz pewności czy powyższe obowiązki ciążą na podmiocie, którym się zajmujesz - odezwij się i sprawdźmy to razem.

bottom of page