top of page
Szukaj

Czy maszyna sprzedana kontrahentowi z UE i wywieziona poza UE może być opodatkowana 0% VAT?

W interpretacji indywidualnej nr 0115-KDIT1-3.4012.471.2019.2.MD z dnia 24.09.2019 Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej zgodził się, że maszyna sprzedana do kontrahenta z Hiszpanii a wywieziona do Kuwejtu powinna zostać opodatkowana stawką 0% VAT jako eksport pośredni.


W przypadku dostaw międzynarodowych szczegóły mają istotne znaczenie. Zastosowanie danych warunków dostawy, przypisanie odpowiedzialności za transport, ilość podmiotów biorących w transakcji, posiadanie odpowiedniej dokumentacji to tylko niektóre elementy, które trzeba przeanalizować a każdy z nich może wpłynąć na sposób i miejsce opodatkowania transakcji. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że rozsądnie jest weryfikować przepływy towarów z doświadczonym doradcą podatkowym, ponieważ można się narazić na konieczność odprowadzenia VAT w kraju bądź zarejestrowania i opodatkowania dostawy za granicą.


Kontaktując się z Kancelarią TA&TPT masz pewność wsparcia osoby legitymującej się wieloletnim doświadczeniem w analizowaniu nawet najbardziej skomplikowanych dostaw.

48 wyświetleń
bottom of page